Filtrele

End of content

No more pages to load

Düdüklü Tencere, Düdüklü Tencere Fiyatları

Düdüklü tencere satın almak, hem paraya hem de zamana yapılan ve sağlık ve tasarruf açısından hızla geri ödenecek bir yatırımdır. Düdüklü tencereler son birkaç yılda oldukça değişti, bu yüzden dikkate alınması gereken çok daha fazla seçenek var.

Neden Düdüklü Tencere Almalı?

HIZLI - pişirme süresini 1 / 3'e (veya daha fazlasına) düşürür. Normalde 2-3 saat süren bir rosto 20-40 dakikada hazır, ıslatılmış nohutlar ise sadece 13 dakika ve daha fazlasına ihtiyaç duyar. 

SAĞLIKLI -% 50 daha fazla besin içerir. Araştırma çalışmaları, basınçlı pişirmenin basınçsız ve hatta mikrodalgasız buharda pişirmeye göre daha fazla vitamin ve mineral içerdiğini göstermiştir.

 YEŞİL -% 70 daha az gaz, elektrik ve su kullanır. Düdüklü tencereler enerji kullanımında daha verimlidir.  Verimlilikleri, enerji tasarruflu ampullere geçmenin sağladığı enerji tasarrufuyla karşılaştırılabilir. Dolayısıyla, enerji tasarrufu için evinizdeki ampulleri değiştirdiyseniz, pişirme kaplarını değiştirme zamanı gelmiştir.

 KOLAY - Sadece su ekleyin ve izleyin. Basınçlı pişirme tıpkı normal pişirme gibidir, ancak her zaman biraz suya ihtiyaç duyması daha az zaman alır, düdüklü tencerenizin işleyişini öğrendikten sonra, sadece basınca ulaştığında minimum izlemeye ihtiyaç duyar.

TEMİZLİK - Artık yemek sıçraması ile uğraşmanıza gerek yok. Sızdırmaz bir kapta yemek pişirmek, ocak veya fırından dökülenleri temizlemeye gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, çoğu düdüklü tencere tabanı bulaşık makinesinde yıkanabilir.

 GÜVENLİ -Günümüzün düdüklü tencereleri her ihtimale karşı, yedeklemeli hatasız güvenlik özelliklerine sahiptir.

En İyi Düdüklü Tencere 2021

Bir düdüklü tencere boyutu seçmek zor olabilir çünkü düdüklü tencerenin gerçekte ne kadar yiyecek tutabileceğini doğrudan yansıtmaz.

Avrupalı ​​ve Asyalı üreticiler tarafından yapılan düdüklü tencereler aslında litre cinsinden boyutlandırılmıştır. Tüketicilerin bir boyut  seçmesini kolaylaştırmak için bu düdüklü tencereler dörtte bir aşağı yuvarlanmıştır, ancak aslında biraz daha büyüktürler. Düdüklü tencereler çoğu yiyecek için en fazla 2/3, tahıllar ve baklagiller için 1/2 dolu olmalıdır. Çünkü bu yiyecekler pişirme sırasında genleşir ve köpürür. Küçük düdüklü tencere, 3-4 kişilik yemek yapabilirken, büyük boyutlu düdüklü tencereler de 8-10 kişilik yemek yapma kapasitesine sahiptirler.

Düdüklü Tencereye ne kadar yiyecek sığabilir?

Temel kuralımız (ekstra kıpırdatma odası ile) evde kişi başına 1 litre / litre hesaplamaktır. Yani 6 qt en fazla 6 kişiyi besler ve 8 qt en fazla 8 kişiyi besler ve bu böyle devam eder - hepsi daha az kişiyi de besleyebilir. Düdüklü tencerelerle daha büyük, daha iyi değildir - pişirme ihtiyaçlarınız için en küçük düdüklü tencereyi alın.

Bekar olan veya özellikle büyük aileleri olmayanların çoğu için en çok tavsiye edilen boyutlar 6 veya 8 litre / litre düdüklü tenceredir. Bunun nedeni, çevrimiçi olarak bulunan düdüklü tencere tariflerinin ve yemek kitaplarının büyük bir kısmının bu boyuttaki fırınlar için tasarlanmış olmasıdır.

Düdüklü Tencere Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Ana Noktalar Nelerdir?

Paslanmaz Çelik – Ocak üstü düdüklü tencereler paslanmaz çelikten yapılmalıdır çünkü daha ucuz alüminyum düdüklü tencereler gibi kolayca deforme olmazlar, aynı zamanda "reaktiftirler".  Bu, asitli bileşenlerin (domates, limon, şarap vb.) Lezzetini değiştirdikleri anlamına gelir. Düdüklü tencere satın alırken, yapışmaz kaplamalardan kaçının, çünkü bunlar mutfak eşyaları, bir kemiğin keskin ucu veya altındaki alüminyumu maruz bırakan metal bir buhar sepeti tarafından çizilebilir ve kolayca zarar görebilir. Bu nedenle artık amaçlandığı gibi yapamaz. Gıda ile her  zaman temas halinde olun.

İki Basınç Ayarı - Bir düdüklü tencere de en az iki basınç ayarı olmalıdır. Etler, baklagiller ve pişirmek için uzun zaman gerektiren yoğun her şey için “Yüksek Basınç” ve balık, yumurta ve al dente sebzeler ve makarna için “Düşük Basınç”. Bazı düdüklü tencerelerde basınç ayarlarını seçmek için kapak üzerinde bir düğme bulunur, diğerleri bunu belirli sayıda zil sesi görüntüleyerek yapar, elektrikli düdüklü tencereler ise bir düğmeye dokunarak basıncı seçmenize izin verir. 10 veya daha fazla basınç ayarına sahip yeni düdüklü tencereler gözünüzü kamaştırmasın.  Diğer tüm basınç ayarları için aslında hiçbir tarifin olmadığını bilmeniz yeterlidir.

Düdüklü tencere alacaksanız, sitemiz üzerinden farklı düdüklü tencere modelleri arasından seçim yapabilir, sipariş verebilirsiniz. Siz de hem sağlıklı beslenerek, birbirinden lezzetli yemeklere imza atabilirsiniz.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.