Filtrele

End of content

No more pages to load

Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere çok kısa zamanda lezzetli yemekler pişirmenizi sağlar. Yüksek basınç altında pişen yemekler vitaminini kaybetmeden güzel sunumlarla buluşur. Özellikle çalışan annelere büyük avantaj sağlayan yeni nesil cam kapaklı düdüklü tencelerin kullanımı çok kolaydır.  Pişmesi uzun zaman gerektiren et, tavuk, baklagil, sebze vb besinleri risk yaratmadan güvenli bir şekilde sofralara taşıyan düdüklü tencerelerin hacimleri 4 litre ile 10 litre arasında değişir.

Düdüklü tencere kullanımının püf noktaları:

Bu tencereleri susuz ısıtmayın. Malzeme ile suyun toplam miktarının tencere hacminin üzerine çıkmamasına dikkat edin. Malzeme ve suyu koyduktan sonra kapağını kilitleyerek ocağa oturtun. Düdük olarak adlandırılan pişirme ventili açıkken tencereyi orta ateşte ısıtın. Tencereden ıslık sesine benzer tıslama sesi geldiğinde emniyet ventilini kapatarak ocağı kısın. Bu işlemle birlikte yemeğin pişirilme süresi başlayacaktır. Yemek piştikten sonra bir süre düdüklü tencereye herhangi bir müdahale yapmayın. Sonrasında pişirme ventilini açarak tencere içindeki buharı boşaltın. Devamında tencerenin soğuması için bir süre bekleyin ya da tencereyi bir süre soğuk suya tutun. Tencere yeterince soğuduktan sonra kapağı dikkatlice açın ve yemeğinizi servis edin. İhtiyacınız olan servis gereçlerini de sitemizden bulabilirsiniz.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.