Filtrele

End of content

No more pages to load

Çay kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Lezzetli çay demleyebilmek maharet ister. Misafirlerinize tavşankanı çay ikram edebilmeniz için önce çayınızın harmanı iyi olmalı. Sonrasında çaydanlığın kalitesi geliyor tabiki. Porselen çaydanlık, emaye çaydanlık, cam çaydanlık, çelik çaydanlık, semaver, bakır çaydanlık vb birçok demlik modeli bulunmaktadır. Her birinin ayrı bir hikayesi vardır. Siz de kendi hikayenize en çok uyan çaydanlığı Karaca, Cookplus, Emsan markalı çaydanlıkların olduğu kategorimizden beğenip uygun fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.

Çaydanlık temizlemenin püf noktaları:

Çaydanlıkta biriken kireci temizlemek için çaydanlığın içini suyla doldurup bir miktar limon tuzu atın. Kaynadıkça çaydanlığın içine saran kireçlerin çözündüğünü göreceksiniz. Limon tuzunuz yoksa çaydanlığın içine bir su bardağı sirke koyup bir gece bekletin. Sabah çaydanlığın içinde biraz sirke bırakıp fazlasını boşaltın ve bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Bir sünger yardımıyla karışımı çaydanlığın içine yayıp ovalayın. Tüm kireçten kurtulun.

Çaydanlık nasıl parlatılır?

Çaydanlığı parlatmak için bir su bardağı sirkenin içine bir tutam tuz atıp sirkede çözünmesini bekleyin. Bir sünger yardımıyla çaydanlığınızı bu karışımı kullanarak yıkayın. Çok parlak bir çaydanlığa sahip olun. 

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.